Nauding

Käisime Hendrikuga augusti lõpus Vihula mõisas oma viiendat pulma-aastapäeva tähistamas. Oli mõnus nädalalõpp, mille meie armas poeg veetis vanavanemate juures. Mina ja Hendrik saime nautida teineteise täielikku tähelepanu ja muid hüvesid, mis Vihula mõis pakub. Sealjuures utsitas abikaasa mind saama osa Vihula spaa mõnest hoolitsusest. Mõtlesin küll, et rasedana massaaži minna ei saa ja üldse, tundus natukene mõttetu raha raiskamine. Pealegi polnud ma juba aastaid ilusalongis käinud, kuna mulle ei meeldi tooted, mida seal kasutatakse. Olen liiga harjunud oma loodusliku ja öko kraamiga ning igasugune vähegi imelik “keemia” lõhn tekitab minus kohe ebameeldiva tunde. Aga Hendrik läks ikkagi spassse ja uuris, millised hoolitsused rasedatele sobiksid. Nii leidiski ta mulle sobiva näohoolitsuse, kus kasutati kusjuures ainult looduslikke tooteid. Tundus liiga hea, et olla tõsi. Aga proovisin ära. Ja uskumatu, kui mõnus see oli. Tund aega keegi teine lihtsalt silitas mind mõnusate õlide ja kreemidega. Olin tohutult tänulik kogu selle naudingu eest. Nii kosmeetikule kui Hendrikule. Pärast suisa õhkasin rahulolust.

Selle ilusa augustilõpu nädalavahetusega algas minu elus mingis mõttes üks uus etapp. Olin just saanud ju ka 30 aastaseks ja oligi aeg hakata jälle elust rohkem naudinguid otsima. Tegevusi, mis pakuvad rahulolu, rõõmu, lõõgastust, heaolu. Olin aastaid arvanud, et mitmed tegevused, mis varem tundusid meeldivad, ei saa mind enam rõõmustada. Seadsin endale tahtmatult piirangud ega uurinud, kas saaksin tegelikult neid häid tegevusi kuidagi uuel kujul siiski jätkata. Näiteks olin ju oma loodustoodete lembuse tõttu ilusalongid maha kandnud. Samuti olin jätnud unarusse tantsimise, mis mulle tegelikult väga meeldib. Lihtsalt sellepärast, et minu muusikamaitse on aastatega pöördeliselt muutunud. Tuleb aga välja, et Snatam Kauri, Tõnu Kõrvitsa ja indiaani laulude järgi saab ka suurepäraselt ennast kodus ringi keerutada. Samuti saan küpsetada ja nautida meeldivat toitu ilma lisanditeta, mis mu kehale ei sobi. Maailmas on nii palju võimalusi. Tuleb lihtsalt näha võimalusi, mitte takistusi. Olla avatud uutmoodi “vanale”. Ja loomulikult võtta selle kõige jaoks aega. Saada aru, kui oluline on pakkuda endale väärtuslikke naudinguid. Selle vajaduse mõistmisest saabki kõik alguse.

Pärast augustist naudinguelamust Vihula spaas hakkasin otsima, kas Tartus ka kuskil sarnast looduslikku näohoolitsust pakutakse. Võttis aega, aga leidsin siiski ühe täiesti sobiva hoolitsuse. Nüüd olengi seda iga kuu käinud nautimas. Nii mõnus elamus alati. Lisaks naudin jälle tantsmist, iga päev kasvõi paar puusalööki. Kaunistan oma kodu, sest veedan siin väga palju aega. Ilusad lilled ja muud kenad esemed pakuvad palju naudingut. Ja loomulikult ka kord ja puhtus. Naudin ilusaid riideid ja ehteid. Kannan iga päev midagi, mis mulle tõeliselt meeldib. Söön kvaliteetset ja maitsvat toitu. Sellist, mis tekitab hea enesetunde ka pärast toidukorra lõppemist. Käin looduses, vaikse ja avatuna, et rohkem headust ja harmooniat sealt endasse imeda. Niimoodi elu teadlikumalt nautides saab võtta mõnusamalt ka tegevusi, mis ehk nii nauditavad ei tundu. Hoolikalt kokku kogutud nauding kestab mul sageli ka läbi vannitoa pesemise või köögi puhastamise. Vajadusel panen veel mängima meeldiva muusika, süütan küünla või viiruki. Et naudingut ikka ülal hoida. Miks mitte ei võiks iga tegevus olla nii mõnus, kui vähegi saab?

Kõige olulisem tõelise naudingu kogemise juures on minu arvates aga kohalolu. Kui Hendrik mõni õhtu mu jalgu masseerib, aga mina mõtlen samal ajal homsetele toimetustele, jääb enamik mõnust saamata. Ja ilmselt mõjutab eemalolek tegevuste ajal samuti seda, kui hästi need minu vajadusi rahuldavad. Mõttekam on saada osa ühest naudingust teadlikult, kui näiteks neljast samal ajal tööst mõeldes. Tõeliselt nautides tõuseb vajaduste rahuldamise tase hüppeliselt ning palju lihtsam on olla heatahtlik ja raskete olukordadega hakkama saada. Ehk isegi neid omamoodi nautides. Elu nautimine ja päris naudingute teadlik kogemine tekitavad naudinguid ainult juurde.

Juba homme lähen taaskord näohoolitsusse. Ilmselt viimane kord enne sünnitust. Siis tuleb võib-olla seda nautida suisa kahe kuu eest. Pausi ajal saan aga nautida muud tohutut ilu enda ümber. Jõulude ajal on ju seda iga nurga peal. Teadlikult naudingut tundes saan olla rõõmsam ja heatahtlikum inimene. Eriti on see oluline ajal, kui beebi, muu pere ja jõulutoimetuste kõrvalt mõned vajadused siiski natukeseks unarusse jäävad.  

2 kommentaari “Nauding”

  1. Ma usun, et sellistest väikestes naudingutest ja õnnelikest hetkedest kogunebki meile ümber see õnne-raudrüü, mis hoiab ka rasketel aegadel ära stressi ja depressiooni ligipääsemise.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s