Kõik saab korda

Vahepeal oli Eesti sünnipäev, loodan, et see möödus kõigil piisavalt ülevalt. Tähistame seda päeva oma perega alati võimalikult suurejooneliselt. Kirjutasin varem, et käisime mõni aeg enne pidu Merlega Humanast uusi kleite ostmas ning need peokleidid me ka peoõhtul selga panime. Enne õhtust pidu käisime perega Taevaskoja metsa vahel uisutamas, sest isegi metsa all oli kõik jääs. Pärt pidas vajalikuks ka lõket teha ja Emma lund süüa. Mina lippasin rõõmsalt metsa all ja suutsin kuidagi enam-vähem püsti jääda. Kui värske õhu vannid olid võetud, kimasime autoga tagasi Tartusse oma armsasse koju ja mina hakkasin pidusööke valmistama. Jagasin mõni postitus tagasi meie magustoidu retsepti ja pean ütlema, et see sai äraütlemata maitsev. Lisaks olid super mõnusad kõik meie soolased road. Kogu pere, minu vanemad ja õde oma elukaaslasega olid piduehteis ning õhtustasid koos meiega. Hiljem tegime virtuaalkoosoleku veel mõnede sugulastega. Oli üks meeleolukas ja ilus päev.

Meie pere Eesti pidu

Merle Eesti sünnipäeval metsa kaasa ei tulnud. Preili toimetas kodus ning meie suureks üllatuseks kinkis Eestile ühe eriti korras kodu juurde. Nimelt oli Merle meie äraolekul kogu kodu väga ilusti ära koristanud ja kraaminud, isegi meie magamistoa. Ma ausalt ei maininud seda talle ühegi sõnaga. Seetõttu olin osutatud abi üle eriti rõõmus ning avaldasin talle omalt poolt tänu. Ta on üldse viimasel ajal hakanud rohkem aitama, täitsa omast soovist. Ta ise ütles kunagi, et võib aidata ka vahel lapsi hoida ning ta tõesti ongi seda natuke teinud, nii korra nädalas. Merle teeb vahel ka süüa ning tutvustab mulle erinevaid printsesside filme, mida ma varem üldse ei vaadanud. Või muid filme. Poole aasta jooksul olen aga nüüd vaadanud ära filmid Mulanist, Tuhkatriinust ja Lumivalgekesest. Ja Merlel on veel mingid plaanid mulle printsesside elu tutvustada. Olen muide nendest filmidest päris palju huvitavaid taipamisi elu kohta saanud. Hakanud ka ennast nägema rohkem printsessina. Printsessid ei tee muide kõike ise ära, neil on alati abilised. Ja seda soovin mina ka.

Minu väiksed abilised küpsised küpsetamas. Tegid kõik täitsa ise ja olid väga rahul

Juba mõni aeg enne Eesti sünnipäeva hakkasin kodus seadma sisse uusi reegleid enda aitamiseks. Näiteks reegleid kodu korras hoidmiseks. Ühe asjana palusin näiteks Merlel igal õhtul oma toast kõik nõud viia kööki ja ära pesta. Muidu tal ikka kippusid need sinna kuhjuma, koos toiduga. Tüdrukule see reegel sobis. Esialgu lubasin igal õhtul kontrollimas käia, aga pärast paari õhtut kadus vajadus ära. Eks ma vahel mõne üllatusvisiidi ikka teen, aga Merle sai ise ka aru, et nii on palju parem. Olen palunud igal pere liikmel suhtuda meie ühise ruumi hoidmisesse suure tähelepanu ja hoolega, et hoida meie lossi. Nimelt juurutan järjest praktikat, et kõik asjad tuleb kohe pärast kasutamist ära panna. Ja asi edeneb oodatust hõlpsamalt. Üldiselt on meie kodus igal asjal nagunii oma koht olemas, niiet tegelikult on nende õigele kohale panemine jõukohane isegi Emmale. Ja ta teeb seda. Viib oma kasutatud mähkme kas siis pürgikasti või pesukorvi, paneb raamatud riiulisse tagasi või mänguasjad vastavasse korvi. Pärt koristab ka suhteliselt hoolega, eriti, kui teda sõbralikult natuke aidata. Ühel õhtul oli ta nii rõõmus, et oli suutnud terve päeva kodu korras hoida ega pidanud õhtul üldse koristama. See motiveeris teda ka järgmisel päeval tuba korras hoidma. Panime ka tema toast koos mänguasju vähemaks, et tal oleks kergem koristada. Sama praktikat juurutan kogu majapidamises – soovin jätta alles ainult vajalikud asjad ning asjad, mis toovad rõõmu. Nagu õpetab ka KonMari oma korrastuskunstis.

Printsessist perenaine oma uhkes peokleidis Eesti sünnipäeva tähistamas

Soovin luua oma ellu ruumi juurde. Korrastamine on selleks väga hea viis. Lisaks teadvustamine, et oluline on teha ühte asja korraga. Ning teha seda võimalikult hästi. Märkan tihti, kuidas mulle on nii sisse juurdunud tormata ühe tegevuse juurest teise juurde ilma eelmist korrektselt lõpetamata. See tekitabki tunde, et asjad järjest kuhjuvad. Kui ma aga alati pärast toidukorda kohe köögi korda teen, saab see peatükk lõpetatud. Ning ma ei pea järgmist toidukorda alustama eelmise koristamisega. Ja nii kõigi asjadega. Olen mitu korda oma blogis kirjutanud, kui oluline on tegevuste lõpetamine. Nii füüsilisel kui psühholoogisel tasandil. Näiteks oleme hakanud Pärdi raamatutel kasutama järjehoidjaid, et me teaks, millise koha peal lugu pooleli jäi ning kõik raamatud saaksid ükskord ikkagi algusest lõpuni läbi töötatud. Et tekiks lõpetamise tunne. Ja tegelikult on ka korrektse pausi seadmine, nagu nt järjehoidja on, asja korrektne lõpetamine selleks korraks.

Võtsingi endale sihiks seada kõik oma elus korda ja seda korda hoida. Nii hästi kui võimalik. Kodu on puhas ja ilus ning seega kulub tegelikult kraamimisele vähem aega. Ja jääb rohkem aega muuks, näiteks rõõmuks. Lisaks loovad korras kodu ja lõpetatud tegevused turvatunnet ning vähendavad stressi. Inimene saab paremini keskenduda ning märgata. Sest meel pole pidevalt hõivatud pooleli tegevustega või korratuse nägemisega. Kevadine suurpuhastus võtab minu kodus ja elus igatahes täiega tuure üles. Tunnen, kuidas hakkab palju kergem. Ja palju rohkem jääb aega ja tähelepanu iseenda jaoks, mis ongi ju üks minu suurem eesmärk. Olla nagu kõige muretum, rõõmsam, lahkem, ilusam ja armastavam printsess. Iseenda jaoks asju rõõmuga tehes jätkub mul teiste jaoks veel nii palju rohkem. Igatahes, olen siin läbimurret läbi viimas oma elus. Peaasi, et mugavusse ära ei vajuks.

Libedas metsas seadsime ennast täitsa mugavalt sisse

Muide, mugavusest aitab välja millegi uue proovimine. Naistepäeval viin internetis läbi tasuta naistejooga tunni, kus õpetan igaühele jõukohaselt viise iseenda eest hoolitsemiseks. Et elu rohkem õitseks ja oleks see printsessi tunne. Jooga päriselt aitab olla iseendaga palju paremas kontaktis ning leida vastuseid igasugustele erinevatele küsimustele. Sest sa õpid iseennast ja elu päriselt märkama, elama loomulikult. Kaotada pole mitte midagi peale halva enesetunde. Vaata ürituse kohta siit. Ja kui sa natuke pelgad joogat, siis oma turvalises kodus on kõige turvalisem alustada. Päriselt, ma kutsun just sind proovima!

Ka mina ise otsin uusi väljavaateid, aga õpin neid otsima lähedalt. See aitab säästa aega ja ruumi. Otsin oma kodu lähedalt üles kohad, mis mind rõõmustavad ja käin seal iga päev. Näiteks on siin üks unustatud park, natuke räämas, aga seda loomulikum. Tihti näeme seal Emmaga koeri ning rõkkame rõõmust. Emma ja Merle, kes ka koeri armastab, on mulle tuletanud meelde, et olen endale alati väikest valget puudlit tahtnud. Mis muu koer printsessil ikka olla võiks? Otsin ja kaalun võimalusi, kas selline armas tegelane tõesti minu ellu praegu ära mahuks. Proovin mahutada oma kavasse, mis järjest rohkem korda saab, ka joonistamise ning ikka selle toreda blogi kirjutamise. Otsin viise, mis on tõesti praegu ja siin täiesti kättesaavad, et kõik enda jaoks korda teha. Just nii harmooniliseks ja rõõmsaks, nagu elu minu arvates olema peaks. Olen selles kindel, et kõik saab korda. Või tegelikult, kõik ongi korras. Juba praegu on kõik hästi ja läheb veel paremaks. Eriti, kui ma selle teadlikult ja päriselt eesmärgiks võtan. Tuua oma ellu siirast rõõmu lihtsatest asjadest näiteks nagu korras kodu või unustatud park. Printsessid ületavad alati kõik takistused ning elavad õnnelikult nii kaua kui veel vähegi võimalik on. Ja joogaprintsessid peaksid ju eriti kaua ja tervelt elama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s