Loon armastuses!

Ühel eelmise nädala õhtul, kui lamasime Hendrikuga kõrvuti voodis ja lapsed juba magasid, küsis kallis kaasa, et mis mind rõõmsaks teeb ja millest ma unistan. Eks ma siis rääkisin talle nendest asjadest. Muuseas rääkisin, et olen avastanud, et mulle väga meeldib maalida. Need mõned katsetused on pakkunud mulle suurt rahulolu, loomisnaudingut ja rõõmu. Rääkisin, et mida ja kuidas ma tahaksin veel maalida. Siis rääkisin veel mõnedest asjadest, mis mind rõõmustavad ja rääkisin oma unistusest, mis on hästi suur, aga hästi tugev. Unistusest, mida ma olen lootnud ja omal moel loonud juba mitu aastat. Ja mille loomisega ma jätkan. Katsetan, et kas see teekond, mis ma olen enda jaoks valmis kaardistanud ja mis tähendab tohutuid muutusi minus eneses, ükskord viib tõesti sihile. Eks ma siis annan teada!

Igatahes, armastav abikaasa mõtles pakkuda mulle rõõmu parandades minu maalimise varustust. Kui ma siis emadepäeva hommikul reipalt kööki sammusin, ootas mind ees suur hunnik maalimisaluseid, akrüülvärvid, komplekt pintsleid ja molbert. Ausalt öeldes poleks ma nii uhkeid kingitusi isegi unes lootnud. Pärt oli joonistanud ka kaardi ning sundinud isa minema Biomarketisse emmele šokolaadi ostma, sest pojake teab, et emme tahab ainult tervislikku šokolaadi. Lilled olid ka. Emma oli armas ja kallistas ning kindlasti ütles omas keeles palju ilusaid mõtteid. Ta mahutas need lihtsalt sellesse ühte ilusasse sõnasse: emme. Emme ütleb ta üldiselt ka issi kohta. Lihtsalt niivõrd ilus sõna. Merlelgi oli oma kingitus varuks. Ta koritas kogu kodu väga hoolikalt ära ja pesi sellel päeval pesud ning pani kuivama. Tundsin, et olen selles elus igatahes mõned asjad väga hästi loonud.

Armastusest loodud üllatus

Molbertit pole ma veel kasutanud, et sest tean, et süvenenult maalimine nõuab pühendumist ja seega aega. Eriti, kuna plaanin täitsa esimest korda oma elus maalida sellele kõvale maalimisalusele, mille saaks siis seinale riputada. Ka Pärt nõudis, et tema peab saama selle “uhkema paberi” peale joonistada. Läks täitsa endast välja. Ma selgitasin talle aga, et vaata kallis, niisama see asi ei käi. See paber on mõeldud erilisteks puhkudeks. Mina olen näiteks ühte ja sama pilti maalinud juba väga mitu korda ning alles nüüd saan ma õiguse jäädvustada oma teos “uhkemale paberile”. Just nüüd, oma 31. eluaasta hilissügisel. Alles pärast tõeliselt pühendumist avanes mulle võimalus maalida sarnaste vahenditega nagu päris kunstnik. Igatahes kavatsen ma sellesse võimalusse suhtuda suur aupaklikusega ning luua oma järgmine pilt eriti armastavamalt. Lubasin Pärdile, et kui ka tema soovib tõesti pühendunult maalida, luban ma talle ka ükskord “uhkele paberile” oma jäljed jätta. Seni võivad lapsed kasutada molbertit ikkagi, aga tavalise paberiga. Mis oli kunagi ka tõeliselt hinnaline vara.

Ka looduses saab luua kunsti, maandavalt ja täitsa ilma ökoloogilist jalajälge jätmata

Emadepäeval õnnitlesime veel emasid, vanaemasid ja vana-vanaemasid. Soovisime neile kõike head ja tänasime selle eest, mida nad on pakkunud. Seejärel oli aeg minu ja Hendriku peaaegu iganädalaseks pühapäevaseks kohtinguks. Sõitsime ühte enda jaoks väga erilisse kohta linnast väljas, täitsa metsa sees. Käisime hiies, pikutasime päikese käes ja lihtsalt olime looduses. Uurisime maipõrnikat, liblikaid ja kõikide nende lindude hääli. Nautisime looduse loomingut selle mitmekesisuses. Need kolm vaba tundi pühapäeval annavad võimaluse teineteisesse süveneda ning kogu eesootavat nädalat luua hoopis suuremas armastuses. Nii endale, teineteisele kui kogu perele.

Looduses loomas armastust

Ma loon midagi kogu aeg, iga hingetõmbe ja iga mõttega. Et luua rõõmu ja viia ellu oma unistusi, selleks on vaja luua targalt. Ja kindlasti on vaja valida, millise energiaga ma loon. Armastus on üks imeline võimalus luua head. Luua armastust juurde. Eks ma siis jätkan loomist, omal parimal moel. Nautides seda, mida ma juba olen loonud ning hoides sihti ikka unistuste täitumise kursil. Järjest enam loon armastuses või milleski veel enamas. Inglise keeles on tore väljed “love or above” väljendamaks, et kui soovid luua oma unistuse elu, tuleb tegutseda armastavalt või veel paremini. Jälgin seda ka enda puhul ja võin öelda, et kõik armastusest või millestki veel kõrgemast ajendatud teod on toonud minu ellu ainult suurepäraseid tulemusi. Mida enam oma loomise energiat valin, seda enam loon seda, mis on päriselt loomist väärt. Ja seda enam on mu elus armastust. Või midagi veel enamat.

Muide, andsin vahepeal ühe intervjuu YFU-le, kus räägin, et miks ja kuidas me endale ikkagi vahetuslapsed võtsime. Enamasti ikka ju selleks, et luua midagi head. Kindlasti vähemalt armastuses. Kuula siit: https://open.spotify.com/episode/0xsbrLqPgzbyrfjZnTmAey?si=c1QA01vpRWCc9-7LU7YyoA

Leave a Reply