Elan ja lasen elada

On olemas põhimõtted, millele toetudes on elu palju rõõmsam ja võimalikum. Kui isegi väga raskel hetkel meenub mõni hea tarkusetera, mis on läbinisti tõsi ja hea, siis see kohe aitab natukene elus edasi. Indias nimetatakse selliseid lühikesi ja täpseid kirjeldusi mingi protsessi kohta suutratreks. Mul on elu jooksul selliseid suutraid, mis viisil või teisel alati edasi aitavad, kogunenud omajagu. On aga üks levinud mõttetera, mille sisu päriselt minuni jõudis alles juuni viimasel pühapäeval. Siis kui sõidutasin meie peres elanud vahetusõpilast Merlet lennujaama, et talle head aega öelda. Inglise keeles kõlab see üle kogu maailma põhjusega tuntud suutra nii: live and let live. Ehk ela ja lase elada.

Tartu-Tallinna maanteel, kui võtsime Merlega kokku meie ühist aastat Eestis, ütles tüdruk järsku ühe saksakeelse lause. Kuigi ma üldse saksa keelt ei oska, sain ma lause sisust kohe aru. Leben und leben lassen. Ehk oli see sõnade sarnasus inglise keelega, viis, kuidas Merle lauset ütles, või midagi veel. Igatahes jõudis hetkel mulle nimetatud suurta sisu kuidagi väga sügavalt kohale. Tõesti, minu elu on antud mulle selleks, et ma seda elaksin. Mitte lihtsalt ei viidaks aega, vaid päriselt elaks. Ja päriselt elades laseks elada ka teistel. Sest nende elu on nende jaoks sama suur kingitus kui minu elu mulle. Taibates, et elu ongi päriselt kingitus, siis tekib uutmoodi värskuse tunne, mis lihtsalt ei luba lasta sellel elul raisku minna. Taibates, milline kingitus on elu, ei taha ma oma jamadega teiste kingitust raisata. Tahan, et meil kõigil oleks mõistmine sellest imelisest kingitusest ja võimalus oma kingitust parimal moel nautida. Ehk kõik head asjad elus saab tegelikult taandada mõtteterale: elan ja lasen elada.

07.07 ujusid minu juurde Saadjärves seitse armsat luigepoega. Tõotab paljude soovide täitumist.

Elamine pole eksisteerimine, vaid aktiivne osalemine nendes protsessides, mis minu elus toimuvad. Osalemine targalt ja armastavalt, sest muidu tekitavad protsessid kannatusi ega lase lisaks minule elada ka teistel. Kirjeldatud lause sisaldab sügavat austust kogu Elu vastu igal selle tasemel. Mina elan siin, ja sina elad seal. Elan ise ja lasen sinul ka elada. Et kogu Elu saaks õitseda.

Mida rohkem mulle see suutra meenub ning mida enam selle sisu tõeliselt rakendan, seda ilusam on elu kõikjal minu sees ja ümber. Olen nii päriselt Elus. Siis muutub elu põnevaks, uudseks, väljakutsuvaks ja õnnestavaks. Kaovad laiskus, tuimus, igavus ja tuttavlikkus, mis muidu vahel kipuvad elu varjutama. Hakkan mõtlema: mida ma oma eluga siis tahan peale hakata? Millist elu ma soovin elada? Lisaks märkan ja kogen palju säravamalt kõike seda headust, mis mulle juba osaks on saanud. See kõik siin ongi minu Elu! Vau.

Meie Saoul

Viimased kaks nädalat on olnud tõeline elu sisse minemine ja hirmudest, ebamugavustest ning tuttavlikkusest lahti laskmine. Võtsime endale kutsika, bichon frise Sauol (hääldan natuke nagu Sauli ja Souli vahel, mulle meeldis nimi Soul ja Hendrikule Saul :D). Kusjuures koerakese tulekust sain teada täpselt üks päev varem, mil Hendrik oli ka just Soomes. Saime lastega kõik vajaliku kraami ostetud ning kutsikal Pärnus järel käidud. Olime perega Pärnus. Siis käisin Häädemeestes oma kriya hatha jooga õpetaja Annika Allikmäe joogalaagris (ehk olin kolm päeva ilma pereta!:D).Saatsin Merle koju. Hakkasin uues kohas ja uutmoodi joogatunde andma. Ja suvised tegemised iseenesest on juba palju kaootilisemad ja intensiivsemad kui muidu. Närvisüsteemi tuleb teadlikult tasakaalus hoida, et muutused oma süsteemi parimal moel integreerida. Ja rohkem elu enda sisse ja ümber mahutada.

Lottemaal

Igatahes tunnen ma, kuidas sellised intensiivsused mind järjest enam Eluks ette valmistavad. Selliseks eluks, nagu ma siiral soovin. Elu täis põnevusi, imelisi üllatusi, uusi kohti ja inimesi, õitsengut ja ilu, rõõmu, sära, küllust, armastust ja pidu igal nurgal. Sellises elus pole mul põhjust kellegi teise elamist kuidagi segada, sest mul on juba enda eluga nii palju tegevust, et teiste segamiseks lihtsalt ei jäägi aega. Samas on energiat ja tahtmist teistele kasulik olla ja neisse armastavalt suhtuda hoopis rohkem. Nõnda ma siis elan ja lasen teistel elada. Igaühel omad soovid ja unistused, oma vajadused ja valmidus. Austan ennast ja teisi. Sest meis kõigis on see sama Elu, erinevalt väljendumas. Elu mis ootab elamist.

Leave a Reply