Ilus elu

Me kõik sünnime siia maailma kindlate võimalustega, mida on tegelikult kaugelt rohkem, kui elu meil tavaliselt esialgu avastada laseb. Väikese lapse lõpututesse silmadesse võib uppuda – sealt vaatab vastu kogu maailm. Ja just selle väikese lapse sees on veel kõik võimalik. Või vähemalt peaaegu kõik, kaugelt rohkem, kui arvata võiks. Mingil põhjusel hakkab neid võimalusi elus järjest vähemaks jääma. Väljavaadete ring muutub ahtamaks, eluga edasi minnes aknad maailma aina sulguvad. Mis sai nendest lõpututest võimalustest, millega me siia maailma sündisime?

Joogas räägitakse karmast – ehk inimese saatusest, mis seab talle ette järjest kitseneva tee. Karma alla liigitub kõik, mis inimesega elus juhtub. Kõik piiravad tegurid, mis juhivad teda just selles ühes suunas. Et inimene läheks oma eluteel kindlasti mööda teatud kohtadest, sündmustest, kogemustest. Inimese karma näeb ette, mis selle inimesega peab juhtuma. Öeldakse, et see on selle inimese tasu kõige eest, mida ta on korda saatnud oma eelmistes eludes. Ja paljud inimesed jäävad oma karmasse kinni ehk unustavad ära, et tegelikult on endiselt olemas, kasvõi teoreetiliselt, elu kõigi tohutute võimalustega. Tekib tunne, et see kitsas tee ongi ainuvõimalik tee. Ainus tee, mida mööda saab selle elu kuidagi mööda saata.

On ka teine võimalus. Võimalus, mida õpetab Aie jooga. Võtta oma karma täiega vastu kui tasu kõige selle eest, mida ma olen kunagi üldse korda saatnud. Kas selles elus või mingis vormis mõnes eelmises elus. Tasu ka selle eest, mida minu esivanemad, kes mulle elu andsid, on korda saatnud. Aktsepteerida seda, mida elu on mulle andnud ning õppida ära kõik need õppetunnid, kuhu elu on mind ninapidi sisse toppinud. Ja võtta tänulikult vastu kogu teadmine, kogemus ja muu, mille elu läbi karma mulle annab. Ning taibata, et sõnnikut saab kasutada nii väetisena oma elu loomiseks või sõnniku sisse võib jääda ka lihtsalt halba lõhna kannatama, kuni sellega ära harjutakse.

Kui inimene läbi jooga oma imelisi peidus olnud võimeid ja potentsiaale avastab ja arendab ning omandab võime taibata ja aru saada, mis tema elus toimub, saab hakata tasapisi karma sissetallatud radadelt kõrvale astuma. Võtta oma karmast saadud sõnniku ning muuta oma elu koos kõigega, mis seal on, ilusaks. Pole vaja kuskile põgeneda ega midagi uut otsida. Asju, mida karma on andnud, on tavaliselt isegi väga palju. Saab võtta need samad inimesed ja asjad, ning panna oma elu nende sees õitsema. Saame muuta oma keha tervemaks, emotsioonid harmoonilisemaks, mõistuse rahulikumaks ja selgemaks ning seeläbi luua sellest samast elust midagi hoopis uut ja imelist. Samamoodi nagu me ei saa endale valida uut keha, ei saa me valida endale ka uusi vanemaid või esivanemaid, uusi lapsi ja sageli pole vaja valida ka uut elukaaslast või kodu. Olles teadvel ja südamlik saame just selle olemasolevaga muuta oma elu väga ilusaks. Saame vaikselt naasta tagasi kõigi võimaluste ellu. Leida lõputuse iseenda seest ning tuua selle oma ellu. Ja märgata, et imeväel hakkab elu meie ees taas avarduma. Kitsas tee, mille elu meile ette näitas, pole enam kohustus. See muutub võimaluseks. Me märkame, millised imelised võimalused tegelikult kogu karma sõnniku seest tärkama hakkavad. Ja me muutume tänulikuks selle eest, mis elu on meile andnud. Elades tänus oleme me lahked ja üllad ning külvame küllust igale poole enda ümber. Just nii muutub meie elu järjest ilusamaks.

Ilus elu – see on meie kõigi sõnniku sees peidus. Elu on meile kõigile selle kinkinud. Tuleb leida viisid see ilu sealt ellu äratada. Aie jooga on sündinud just selleks, et järjest rohkem inimesi ilu oma enda elu seest üles leiaks. Et elu oleks õnnelik.

Õnne Valgus äratamas lõputuid võimalusi, loomas elusust

Leave a Reply