Emotsionaalsest pingest vabaks

Minu elus on üks päev, mis jääb mulle igaveseks meelde 12. märts 2016. Selle laupäeva hommikul sain ma teada, et pärast pikka ootust ja ettevalmistust olen ma jäänud rasedaks. Sain teada, et pisikene Pärt kasvab minu kõhus. See erutus ja elevus viisid mind taevasse. Samal hommikul sõitsime abikaasa Hendrikuga koos Viljandisse koolitusele. Olime terve tee vait ja mõtlesime ainult sellest, et mis elu meid siis nüüd ees ootab – me saame lapse.

Viljandis ootas meid ees järgmine üllatus, mis muutis meie mõlema elusid sama palju kui teadasaamine lapseootusest. Me saime teada, et enda negatiivseid emotsioone saab vabastada. Tollel hetkel me neid negatiivseid emotsioone küll ei kogenud, aga sügaval hingesopis oli igasugust jama kogunenud elu jooksul kuhjaga. Ingvar Villido välja töötatud Teadliku Muutuse Kunst (TMK) andis minu ja abikaasa eluvaatele täiesti uue vaate – neutraalse. Hakkasime usinalt tehnikaid kasutama ning ajapikku käisime läbi ka teised TMK kursused. Aga emotsioonide vabastamise oskus ning teadlik sügavam teadasaamine iseenda olemusest olid kõige olulisemad asjad, mida endaga kaasa võtsime. Need olid elumuutvad. Mis või kes iganes ajastas selle uue emotsionaalsest pingest vabanemise oskuse minu jaoks täpselt emaduse alguse ajale, oli küll väga tark. Minu emadus oleks ilma selle oskuseta olnud hoopis teistsugune. Ja ka minu laste elud. Ja kõik muu.

Koos emotsioonide vabastamise teadliku kasutamisega tekkis minu ellu hoopis rohkem vabadust ja vähem suhtumisi. Hiljem olen saanud teada, et maailmas on olemas ka veel teisi emotsioonide vabastamise meetodeid, mida ka olen edukalt kasutanud. Ning lisaks olen järjest enam märganud, et tegelikult vabanevad emotsionaalsed pinged ka joogapraktika ajal. Samas, kui oskad seda protsessi teadvustada ja teadlikult juhtida, juhtub see palju kindlamalt ja sujuvamalt. Pärast harjutamist muutub emotsioonide vabastamine keha jaoks püsivaks ja naturaalseks oskuseks. Ning emotsionaalset pinget kuhjub palju vähem ning see vabaneb kiiremini. Ma ei saa väita, et ma pärast emotsioonide vabastamise oskuse omandamist enam kunagi negatiivseid emotsioone poleks kogenud. Küll aga saan ma väita, et kogen neid kordades harvemini ning leebemalt, kui varem. Ning mul on kindlus, et ma saan ennast nendest pingetest tegelikult ikkagi vabastada.

Olen enda elus näinud, kuivõrd suurt rolli mängib see, kui inimene õpib oma emotsioone haldama. Ja vajadusel neid vabastama ning olema neutraalne. Nagu mainitud, on erinevaid viise soovimatute emotsioonide vabastamiseks mitmeid. Eelmisel nädalal tutvustasin Aie jooga tundides Ameerika füüsik Lester Levensoni loodud meetodit, mille õppisin oma krija hatha jooga õpetajalt. Lester Levenson mõistis, et tema kannatusi ei põhjusta mitte keegi muu, kui tema ise oma negatiivsete emotsioonidega. Ning selle asemel, et teisi süüdistada, tundeid alla suruda või neid läbi elada, saab ta emotsioonid lihtsalt vabaks lasta. Ja seda ta tegigi. Lester Levenson taastas oma tervise pärast kahte südameatakki ja elas veel palju aastaid õnneliku mehena. Ning oma meetodit jagas ta ka teiste inimestega.

Olles näinud, kuivõrd mõjusamaks muutuvad joogapraktikad juhul, kui inimesed omandavad oskused oma emotsioonide teadvustamiseks ja teadlikuks vabastamiseks, otsustasingi Aie jooga novembri tundides emotsioonide vabastamisele suuremat tähelepanu pöörata. Asendite vahel ja lõpulõdvestuse ajal uurime oma emotsioone, negatiivsete emotsioonide põhjuseid ning seda, kuidas nendest lahti lasta. Et olla oma elus veel õnnelikum.

Kui sa novembris tundi ei jõua, pole lugu, need tunnid tulevad varsti kursusena müüki ka Aie jooga poodi. Muide, sealt leiad juba praegu päris palju väga häid joogatunde, mis kindlasti emotsionaalset pinget oluliselt vähendavad.

Leave a Reply