Anne – igas inimeses peituv võlujõud

Mitu aastat tagasi käisin ühel joogaritiidil. See oli siis, kui olin oma esimese lapse Pärdiga olnud sisuliselt lakkamatult koos 1,5 aastat. Olin täielikult kaotanud igasuguse usu oma muudesse võimetesse kui lihtsalt lapse ja koduga hea hakkama saamine. Tundsin, et vajan aega omaette ja mingit uut õlekõrt, millest kinni haarata. Kui olin selle taotluse teinud, potsatas minu e-postkasti suhteliselt suvaliselt, siiski nii ettemääratult kutse ühe joogaõpetaja ritriidile. Ma polnud varem selle õpetajaga üldse kokku puutunud, kõik inimesed, kes sinna läksid ja koht olid minu jaoks täiesti uued. Ometi teadsin, et see oli vastus minu palvele. Niisiis jätsin ma esimest korda Pärdi kaheks ööks ainult issiga koju ja läksin oma õlekõrt otsima.

Joogaritriit aitas mul tõesti elule uusi vaateid lisada. Kuigi praktiseerisin tolleks ajaks ka ise juba pikka aega igapäevaselt, on igal uuel kohal ja inimesel ikkagi midagi täiesti uut õpetada. Joogapuhkusel tegime palju asendeid ja sisemisi praktikaid ning kuulasime loenguid jooga integreerimisest igapäevasesse ellu. Ehk sellest, kuidas jooga süvateadmised saavad avada väga füüsilisi uksi väga ilusatesse kohtadesse. Muuhulgas räägiti ritriidil põgusalt ka andest kui millestki eriti erilisest. Kuigi ritriit kestis mitu päeva ja sisaldas hulgaliselt teemasid, oli minu jaoks kogu joogapuhkuse iva just selles ilusas sõnas – Anne.

Eelmises loos (Ood Maa-Emale) kirjutasin natukene India jumalannast Lakshmist. Indias on tihti komme panna tütarlastele jumalannade nimesid. Kusjuures üks jumalanna võib omada mitmeid nimesid ehk aspekte, mida konkreetne nimi selle jumalanna juures kirjeldab. Nii näiteks kutsutakse ilusat Lakshmit veel selliste nimedega nagu Sri, Narayani, Bhargavi, Bhagavati, Padma, Kamala, Vaishnavi, Samudrasuta. Üks Lakshmi nimedest eesti keeles võiks olla Anne. Sest just Anne on jumalanna Lakshmi üks väga olulisi aspekte. Mäletan selgelt, et kirjutasin joogaritriidi ajal oma vihikusse umbes taoliselt – leia oma Lakshmi, oma Anne, mis pakub Õnne, Küllust ja Rõõmu. Need võiksid olla ka Lakshmi teised nimed eesti keeles. Igatahes taastasin ma oma usu ning sain aru, et tegelikult on minu sisemine Anne lihtsalt ootamas, et ma ta oma ellu kutsuks.

Jumalanna Lakshmi kujutis

Võtsin oma ande leidmise enda suureks eesmärgiks. Pusisin selle kallal päris kaua aega. Lõpuks sain kirja neli asja, mis tõesti on minuga olnud lapsest saati ning mille tegemine on mind alati rõõmsaks teinud: tantsimine, esinemine, rääkimine, kirjutamine. Need olid minu anded ja kokku kombineerituna võiksid avada ühe tõeliselt suure Anne energia minu sees. Võttis aega ja katsetusi, kuid vähemalt nüüd teadsin, kuhu lähen. Võttis ka julgust ja usku oma Annesse. Kui ma paar päeva tagasi täiesti juhuslikult sattusin nägema ammu kirja pandud andeid, tabas mind suur äratundmine: olen suutnud need kõik asjad kokku kombineerida ja leidnud oma Anne.

Anne on võlujõud. See paneb Sind särama, tundma rõõmsana, kasulikuna, vajalikuna. Annega koos tehtud asjad õnnestuvad ja õnnestavad. Need loovad harmoonilise tunde. Need annavad ka tunde, et mitte mina ei tee, Anne teeb. Mina lihtsalt lasen Lakshmil läbi enda avalduda. Tegijast saab justkui Õnne värav maailma.

Nagu juba eelnevalt viidatud artiklis kirjutasin, siis ka Maa-Ema peetakse Lakshmi üheks vormiks – Külluse, Rõõmu, Õnne kehastuseks. Seega on väga loogiline, et Maal hästi hakkama saamiseks ning Õnnes elamiseks on vaja kasutada kohast energiat – Annet. Anne on nagu võlujõud, mis aitab sellele kindlaks jäädes üle igast mäest ja orust. See annab enesekindlust ja jõudu, usku ja lootust. Tuleb oma sisemine Anne üles leida ning leida ka julgust ja usku Anne kutset järgida. Anne kutse on Elu kutse – Sind kutsutakse just sinna tegema just seda, mida Sina kõige paremini oskad. Jälgides Lakshmit, oma Annet, saame olla tõeliselt kasulikud, õigel ajal õiges kohas.

Tihti on vaja vaid ühte infokildu, mis sütitab. Mina leidsin sealt joogaritriidilt otsitud õlekõrre ning asusin selle kallal pusima. Läks küll aega, aga asja hakkab saama. Tunnen Annet enda sees võlumas.

Leave a Reply