Enesekindlus: Õnneliku Elu Loomise Jõud

See lause jõudis minuni ühel selle kevade varahommikul, kui hakkasin just meditatsioonist oma argisesse hommikusse suunduma. Lause haaras mind täielikult endasse, sest tundsin, et koos selle lausega jõudis minuni tohutu hulk tarkusi ja õpetusi, mis selles lauses sisalduvad ja ennast tasapisi mulle avavad. Kui lause mu meelde jõudis, tekkis sisemine kirgastus: tekkis äratundmine, et see on midagi erilist, midagi, millest kinni hoida. Tundsin, et minuni jõudnud sõnum sisaldab vastuseid paljudele mu küsimustele ja väljakutsetele elus. Võtsin sellest kinni, hakkasin kasutama ja uurima. Ja ma tunnen, et see alapealkiri mu eluraamatus loob ühte väga ilusat peatükki.

Vahel on nii, et mõni idee on hiiglama suur ning on lausa raske teda sõnadesse ära mahutada. Siis tuleb lasta sellel mõttel settida ja maailmas oma koht leida. Tundsin juba kaua aega, et miski minu sees küpseb, aga ei osanud seda kuidagi täpselt sõnastada. Teadsin ja usaldasin, et pean endale aega andma, et ma oleksin valmis. Siis tulevad ka sõnad, mis on suurele mõttele täpselt parajad. Selliseid õigeid sõnu ei saa mõtlemisega õigesti ritta seada, nad lihtsalt sättuvad ise paika ja annavad siis endast teada. Siis kui on valmis. Nii juhtus ka selle mõttega. Ja siis hakkavad kõik asjad järsku selle idee järgi sättuma ja looma seda, mida lubavad: enesekindlust, jõudu, loomist ja õnne.

Olen juba pikka aega kogunud jõudu ja enesekindlust, et viia läbi joogaretriiti. Tõesti, kaua. Samas tundsin, et ei taha teha niisama retriiti, vaid ikka sellist, kus mul tõesti midagi jagada on. Kui see ilus lause ennast minu sees valmis sättis, sain aru, et seda ma olengi oodanud. Sellest ma tahangi joogaretriidi teha – Õnneliku elu loomisest ja enesekindlusest selle osana.

Aie joogas oleme pühendanud palju tunde oma sisemiste energiate tunnetamisele, uurimisele ja valdamisele. Meie sisemised energiad on meie emotsioonid, meie loomise jõud. Inglise keeles on sõna “emotion” ehk “energy in motion” – energia liikumises. See on see energia, mida me kasutame liikumiseks ja loomiseks. Mida ilusamat energiat me liikumiseks kasutame, seda ilusam elu meil on. Väga lihtne. Kuidas aga oma energiat ilusana hoida? Selleks on vaja jõudu: Õnneliku Elu Loomise Jõudu. Kui on piisavalt sisemist jõudu, saavutame teatava stabiilsuse, kindluse endas. Enesekindlus ongi tegelikult ilusate energiate esimene tase, see, millele kõik muu ehitub. Kui on jõud ja siis enesekindlus, saame järjest tõusta oma ilusate energiate skaalal.

Kui olin saanud endasse Õnneliku Elu Loomise lause ja taipamise, kuidas see kõik käib, jõudis nö juhuslikult minuni teadmine ühest kuulsast psühhiaatrist ja vaimsest õpetajast, David R. Hawkinsist. Tema koostas oma pika elutöö käigus tabeli inimese energiatasemetest ja sellest, mida need energiad meie elus loovad. See andis mulle veelgi enesekindlust juurde, et minu sees küpsenud pealkiri koos selles sisalduvate paksude raamatutega on tõesti õige. Nähes seda David R. Hawkinsi tabelit pole mul öelda muud, kui olen nõus. Oluline samm õndsuse (bliss) poole ongi enesekindluse arendamine.

Kasutades seda tabelit illustreerimaks inimese elu, siis alla 200 on elu üks paras kannatus. Aga see on see, kuhu meie autopiloot, stress, kiirustamine, ebateadlikkus ja negatiivsed emotsioonid meid kisuvad. Et ületada 200 piir, on vaja sisemist jõudu. Siis jõuame enesekindluseni ja saame hakata elu Õnnelikuks looma. Samas tean, et teekond püsiva 200 peal olemiseni pole üldse niisama kerge. See nõuab tõesti jõudu, juhatust, toetust ja tahet. Samas tean, et see on kõiki pingutusi ülimalt väärt.

Olen enesekindluse lause ja selles sisalduva Õnne Õpetuse minuni jõudmise hetkest sellest kindlalt kinni hoidnud, kogu oma jõuga. Olen uurinud, katsetanud ja taibanud. Tahan väga seda jagada.

Kohtume joogapäeval!

Leave a Reply