Aie jooga lugu

Aie on minu nimi. Selle nime võtsin ma ise endale väikese tüdrukuna. Ilmselt oli üheks põhjuseks asjaolu, et vanemate pandud nimi Kerli oli liiga keeruline. Aie on aga lihtne ja rõõmus. Nagu minagi siis – elamas täiel rinnal ja nautimas iga hetke. Kasvasin aga suuremaks ja võtsin ajapikku passis seisnud nime Kerli omaks. Ja tasapisi võtsin omaks ka elu keerukuse. Kuidagi tundus, et teisiti ei saa. Mida vanemaks sain, seda vähemaks jäi lihtsust ja rõõmu, siirast elu nautimist. Täiskasvanuea alguses oli minu maailm läinud juba nii keeruliseks ja raskeks, et soovisin minna kuhugi mujale. Hakkasin siis otsima, et kuhu minna. Olles juba varasemalt avastanud enda jaoks jooga, põgenesin ma sinna. Jooga pakkus läbi oma keeruliste asendite ja erinevate keskendumise praktikate viise unustada argielu ja lennata. Kogeda asju, mida ma varem kunagi polnud kogenud. Ja nii ma hakkasingi lendama. Sukeldusin järjest sügavamale joogasse ja samal ajal lendasin oma elust järjest kaugemale – eemale lihtsusest ja rõõmust. Ühel hetkel jõudsin nii kaugele, et ma justkui ei kogenudki enam mingit rõõmu elamisest. Seal eemal oli mul väga hea – ma justkui teadsin ja nägin kõike ning tundsin suurt heaolu. Aga oma elus oli rõõmu ning ühendust eluga vähe. Selleks ajaks oli mul sündinud esimene laps. Tema ja muidugi mu abikaasa andsid mulle tõuke, et tulla siia ellu tagasi ja teha siin teoks kõik need asjad, mis ma olin eemal olles soovinud ja unistanud.

Sellel väga keerulisel hetkel läksin ma oma kolmandale India palverännakule sooviga leida lahendust. Ja ma leidsingi. Ma sain teada, et varsti sünnib mulle tütar ja pärast seda muutub mu elu täielikult. Ma sain teada, et ma saan üle oma hirmust elu ees ega pea enam siit kuhugi põgenema. Lisaks sain ma teada, et Aie on ikka alles. See armas, rõõmus, lihtne ja elu lõputult elu armastav printsess. Aeg on ta jälle üles äratada. Umbes kuu aega pärast India reisi jäingi ma ootama tütart ning tema tulekuga muutuski kõik. Ma sain aru, et jooga või vaimsus ei pea viima elust eemale, vaid need on antud mulle selleks, et saavutada täielik õitseng oma elus siin. Viisin läbi suured ümberkorraldused ning võtsin julguse rindu ja hakkasin jälle elama. Seda elu siin. Oma väikese poja ja kõhus kasvava tütre kõrvalt alustasin ÖöLiblika blogi kirjutamist. Blogi on endiselt kättesaadav Aie jooga lehel ning läheb sujuvalt üle Aie jooga blogiks. ÖöLiblika blogi hakkasin kirjutama taotlusega leida üles enesekindlus ehk kindlus iseendas ja enda võimekuses seda elu siin luua ja kujundada. ÖöLiblikas otsis vastuseid ja lahendusi ehk Valgust, mis juhataks õitsengusse ehk tõelisesse õnne siin elus. Et poleks enam vaja põgeneda. Viisin päriselt ellu kõik need teadmised, mis ma olin tänu joogale saanud ehk tulin teooriast praktikasse. Ühel hetkel leidis ÖöLiblikas piisavalt enesekindlust ning lendas Õnne sisse ehk Aie joogasse.

Aie joogas soovin ma jagada kõiki neid taipamisi ja kogemusi, mida olen omandanud oma jooga teel – nii teoreetilisi kui väga praktilisi. Soovin õpetada joogat, mis viib õitsengusse siin elus. Aie jooga ühendab elemendid erinevatest joogastiilidest ja minu enda loodud praktikatest tõeliste kogemustega päris elust. Aie jooga tunnid õpetavad olema ühenduses oma kehaga, hingega, loodusega ehk kogu selle eluga siin, mis on antud meile nautimiseks. Aie jooga on õitsengu jooga. Aie jooga on nagu see printsesski – lihtne, rõõmus ja lõputult elu armastav. Tõelises ühenduses iseendaga ning seeläbi kogu olemasolevaga.

Kutsun ka Sind tagasi lihtsusesse ja rõõmu läbi terve keha, rahuliku meele, armastava südame ning ühenduse!

Sinu õnn, heaolu ja õitseng on Sinu enda kätes!

Leides jälle üles Aie võtsingi enda ametlikuks nimeks Kerli Aie Moora. Et Aie oleks alati minuga.

Nüüd kirjutan natukene endast formaalsemas võtmes.

  • 2020. aastal omandasin joogaõpetaja tunnistuse Kula Collective joogakoolis.
  • 2017-2018 olen saanud Babaji Kriya jooga I ja II astme pühenduse.
  • 2016-2018 olen läbinud Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • Olen osalenud erinevatel joogaga seotud koolitustel kodumaa ja välismaa õpetajate juhendamisel. Lisaks olen käinud joogalikel plaverännakutel Indias, Mauritiusel ja Tais.
  • Joogaga alustasin u 15 aastat tagasi. Olen praktiseerinud Hatha joogat, Kundalini joogat, Ashtanga joogat, Yin joogat. Hetkel lähtun oma igapäevases praktikas eelkõige Babaji Kriya joogast.