Aie jooga lugu

“Elu õitseb Õnne sees.

Mina selle taga, Valguses.

Loon tõelises Armastuses.” (Aie jooga)

Aie väljendab kõike seda, mis on ilus inimeseks olemise juures.

Aie on minu nimi, mille võtsin ma ise endale väikese tüdrukuna. Ilmselt oli üheks põhjuseks asjaolu, et vanemate pandud nimi Kerli oli liiga keeruline. Aie on aga lihtne ja rõõmus. Nagu minagi siis – elamas täiel rinnal ja nautimas iga hetke. Kasvasin aga suuremaks ja võtsin ajapikku passis seisnud nime Kerli omaks. Ja tasapisi võtsin omaks ka elu keerukuse. Kuidagi tundus, et teisiti ei saa. Mida vanemaks sain, seda vähemaks jäi lihtsust ja rõõmu, siirast elu nautimist. Täiskasvanuea alguses oli minu maailm läinud juba nii keeruliseks ja raskeks, et soovisin minna kuhugi mujale. Hakkasin siis otsima, et kuhu minna. Olles juba varasemalt avastanud enda jaoks jooga, põgenesin ma sinna. Jooga pakkus läbi oma keeruliste asendite ja erinevate keskendumise praktikate viise unustada argielu ja lennata. Kogeda asju, mida ma varem kunagi polnud kogenud. Ja nii ma hakkasingi lendama. Sukeldusin järjest sügavamale joogasse ja samal ajal lendasin oma elust järjest kaugemale – eemale lihtsusest ja rõõmust. Ühel hetkel jõudsin nii kaugele, et ma justkui ei kogenudki enam mingit rõõmu elamisest. Seal eemal oli mul väga hea – ma justkui teadsin ja nägin kõike ning tundsin suurt heaolu. Aga oma elus oli rõõmu ning ühendust eluga vähe. Selleks ajaks oli mul sündinud esimene laps. Tema ja muidugi mu abikaasa andsid mulle tõuke, et tulla siia ellu tagasi ja teha siin teoks kõik need asjad, mis ma olin eemal olles soovinud ja unistanud.

Sellel väga keerulisel hetkel läksin ma oma kolmandale India palverännakule sooviga leida lahendust. Ja ma leidsingi. Ma sain teada, et varsti sünnib mulle tütar ja pärast seda muutub mu elu täielikult. Ma sain teada, et ma saan üle oma hirmust elu ees ega pea enam siit kuhugi põgenema. Ja saan kasutada joogat selleks, milleks see tegelikult on loodud – ma saan olla tõeliselt õnnelik siin ja praegu. Lisaks sain ma teada, et Aie on ikka alles. See armas, rõõmus, lihtne ja elu lõputult armastav printsess. Aeg on ta jälle üles äratada. Umbes kuu aega pärast India reisi jäingi ma ootama tütart ning tema tulekuga muutuski kõik. Ma sain aru, et jooga või vaimsus ei pea viima elust eemale, vaid need on antud mulle selleks, et saavutada täielik õitseng oma elus siin. Viisin läbi suured ümberkorraldused ning võtsin julguse rindu ja hakkasin jälle elama. Seda elu siin. Oma väikese poja ja kõhus kasvava tütre kõrvalt alustasin ÖöLiblika blogi kirjutamist. Osa blogist on endiselt kättesaadav Aie jooga lehel ning läheb sujuvalt üle Aie jooga blogiks. ÖöLiblika blogi hakkasin kirjutama taotlusega leida üles enesekindlus ehk kindlus iseendas ja enda võimekuses seda elu siin luua ja kujundada. ÖöLiblikas otsis vastuseid ja lahendusi ehk Valgust, mis juhataks õitsengusse ehk tõelisesse õnne siin elus. Et poleks enam vaja põgeneda. Viisin päriselt ellu kõik need teadmised, mis ma olin tänu joogale saanud ehk tulin teooriast praktikasse. Ühel hetkel leidis ÖöLiblikas piisavalt enesekindlust ning lendas Õnne sisse ehk Aie joogasse.

Aie joogas soovin ma jagada kõiki neid taipamisi ja kogemusi, mida olen omandanud oma jooga teel – nii teoreetilisi kui väga praktilisi. Soovin õpetada joogat, mis viib õitsengusse siin elus. Aie jooga ühendab elemendid erinevatest joogastiilidest, kuid põhineb eelkõige kirja hatha jooga põhimõtetel ja minu enda loodud praktikatel. Ja tõelistel kogemustel päris elust. Aie jooga tunnid õpetavad olema ühenduses oma kehaga, hingega, vaimuga ja loodusega ehk kogu selle eluga siin, mis on antud meile nautimiseks. Aie jooga on õitsengu jooga. Aie jooga on nagu see printsesski – lihtne, rõõmus ja lõputult elu armastav. Tõelises ühenduses iseendaga ning seeläbi kogu olemasolevaga.

Aie jooga tunnid õpetavad olema suuremas ühenduses Loodusega, Tarkusega ja Õitsenguga! Kutsun Sind Õnne sisse!

Sinu heaolu, ja õitseng on Sinu enda kätes!

Nüüd kirjutan natukene endast tavalisemas ja ka formaalsemas võtmes.

Minu nimi on Kerli “Aie” Moora. Olen 31- aastane kahe lapse ema ja abikaasa. Olen terve elu armastanud keha teadlikku liigutamist ning seeläbi praktilist õppimist. Alustasin tantsutundidega juba väikese lapsena ning mõne pausiga kulges tantsijatee kuni 26-eluaastani, mil jäin ootama oma esimest last. Peamiselt tantsisin ma Error Tantsukooli eliitrühmas, hiljem täiskasvanute rühmas. Paralleelselt tantsimisega hakkasin keskkoolis olles käima ka joogatundides. Tasapisi avastasin, et keha liigutamine saab olla veel midagi sügavamat. Ajapikku lisandusid joogaasenditele ka teised praktikad. Olen osalenud mitmetes erinevates joogatundides, kuid kõige enam olen mõjutatud Babaji Krija joogast, mida praktiseerin juba mitu aastat igapäevaselt. Tasapisi on piir nö elu ja jooga vahel kadunud. Võtan iga oma toimetust kui võimalust praktiseerida joogat ja seeläbi inimesena areneda. Ikka veel tervemaks, õnnelikumaks, tänulikumaks, targemaks, armastavamaks ja loomulikumaks.

Toon välja üksnes mõned mind kui joogaõpetajat kõige enam mõjutanud sündmused. Paljudest neist olen lähemalt kirjutanud ka oma blogis.

  • 2020. aastal omandasin joogaõpetaja tunnistuse Kula Collective joogakoolis ja sellest ajast annan ka joogatunde.
  • 2017-2018 olen saanud Babaji Kriya jooga I ja II astme pühenduse.
  • 2016-2018 olen läbinud Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • Olen käinud joogalikel plaverännakutel Indias, Mauritiusel ja Tais.

Lisaks olen osalenud erinevatel joogaga seotud koolitustel kodumaa ja välismaa õpetajate juhendamisel ning lugenud tuhandeid lehekülgi joogaalast kirjandust ja vaadanud filme/videoid. Enne jooga õpetamist töötasin juristina. Oman õigusteaduse magistrikraadi Tartu ülikoolist ning mitmeaastast erialast töökogemust. Niiet Tõe ja Õiguse otsimine on minu teekond – ühel või teisel moel. Olen mõistnud, et kui miski on päriselt Õige, siis see teeb õnnelikumaks. Kui mitte, on see midagi muud.