Lugu Aie joogast

Olen Kerli Moora, joogaõpetaja. Aie joogas on minu eesmärk jagada praktilist joogaõpetust, mis aitab lahendada igapäevaseid väljakutseid inimese füüsilises ja vaimses sfääris ning jätta selles praktilisuses alles jooga sügavus ja pühadus.

Minu lugu joogast

Olen terve elu armastanud keha teadlikku liigutamist ning seeläbi praktilist õppimist ja kogemist. Alustasin tantsutundidega juba väikese lapsena ning mõne pausiga kulges tantsijatee kuni 26-eluaastani, mil jäin ootama oma esimest last. Paralleelselt tantsimisega hakkasin juba keskkooli ajal käima ka joogatundides. Tasapisi avastasin, et keha liigutamine saab olla veel midagi sügavamat ja teadlikumat. Aja jooksul olen praktiseerinud mitmeid erinevaid joogastiile nagu Kundalini jooga, Ashtanga jooga, Yin jooga, Hatha jooga. Olen otsinud endale kõige sobivamat joogastiili – sellist, mis ühendaks minu jaoks kõige praktilisemal ja arusaadavamal moel füüsilise ja vaimse. Olen otsinud joogat, mis oleks võimalikult avar ja piisavalt sügav. Kõige enam vastas minu vajadustele krija jooga, mida praktiseerin juba mitu aastat igapäevaselt ja millest kantud õpetusi jagan kolmandat hooaega Aie joogas.

Mida enam olen joogat praktiseerinud ja õpetanud, seda enam tajun, kuidas jooga on õpetus elamisest ja Õnneliku elu loomisest. Tasapisi on piir nö elu ja jooga vahel kadunud. Võtan iga oma toimetust kui võimalust praktiseerida joogat – teadlikku tegevust suurema kohalolu ja ühenduse saavutamiseks. Ja seeläbi pakub jooga tohutult võimalusi inimesena areneda ning Elu sügavusi kogeda.

Toon välja üksnes mõned mind kui joogaõpetajat kõige enam mõjutanud sündmustest.

  • Hetkel õpin Arhanta Yoga kursusel “Holistic Health Coach for Women”
  • 2022 läbisin Arhanta Yoga ajurveeda kursuse
  • 2021 osalesin Arhanta Yoga rasedate joogaõpetaja kursusel ja laste joogaõpetaja kursusel “Peaceful Babes” (vanusele 2-17)
  • 2020 omandasin joogaõpetaja tunnistuse Guatemala Kula Collective joogakoolis ja sellest ajast annan ka joogatunde.
  • 2017-2021 olen saanud Babaji Kriya jooga I – III astme pühenduse.
  • 2016-2018 olen läbinud Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • 2015 osalesin Sami Mälkia Pranayama koolitusel
  • Olen käinud joogalikel plaverännakutel Indias, Mauritiusel ja Tais.

Oman õigusteaduse magistrikraadi Tartu ülikoolist ning mitmeaastast erialast töökogemust politseis ja kohtusüsteemis. Kriminaalõiguses töötades huvitusin eelkõige põhjus-tagajärg suhtest ning taipasin, kuidas tasakaalust väljas elu põhjustab raskeid tagajärgi nii üksikisiku kui ühiskonna tasandil. See on ka üks olulisi põhjuseid, miks soovisin pärast laste sündi ühendada oma kire jooga osas ning soovi luua tasakaalu indiviidi ja kollektiivi tasandil. Tahan Aie joogas aidata inimestel oma eluväljakutsetega silmitsi seista ning võitjana väljudes luua oma elu õnnelikumaks.