Aie jooga

“Elu õitseb Õnne sees.

Mina selle taga, Valguses.

Loon tõelises Armastuses. “

Aie jooga

Sellel leheküljel loon ma armastuses lugusid oma elust ja joogast ehk Aie jooga blogi.

Samuti on siin olemas kogu vajalik info, et osaleda Aie jooga armastusest kantud joogatundides nii Tartu joogakeskuses kui online.

Iga Aie jooga tund sisaldab lugu joogast, elust ja Sinust, kes Sa selles osaled.

Aie jooga eesmärk on pakkuda Sulle võimalusi avastada sügav Armastus iseendas nii läbi terve keha, rahuliku meele, õnneliku hinge kui oma vaimu kogemise.

Aie joogas loob lugusid ja joogatunde:

Kerli Aie Moora, 32- aastane kahe lapse ema, abikaasa, naine ja õnnelik maailma elanik. Aie jooga on minu viis jagada süvajoogat ehk jooga sügavamat olemust. Joogatunnid on kantud krija hatha jooga praktikatest ning kõigist nendest imelistest õpetustest, mida Elu mulle veel pakub.

Minu lugu jooga juurde jõudmisest:

Olen terve elu armastanud keha teadlikku liigutamist ning seeläbi praktilist õppimist ja kogemist. Alustasin tantsutundidega juba väikese lapsena ning mõne pausiga kulges tantsijatee kuni 26-eluaastani, mil jäin ootama oma esimest last. Paralleelselt tantsimisega hakkasin keskkoolis olles käima ka joogatundides. Tasapisi avastasin, et keha liigutamine saab olla veel midagi sügavamat. Aja jooksul olen praktiseerinud mitmeid erinevaid joogastiile nagu Kundalini jooga, Ashtanga jooga, Yin jooga, Hatha jooga. Olen otsinud endale kõige sobivamat joogastiili – sellist, mis ühendaks minu jaoks kõige praktilisemal ja arusaadavamal moel füüsilise ja vaimse. Olen otsinud joogat, mis oleks võimalikult avar ja piisavalt sügav. Kõige enam vastas minu vajadustele Babaji krija jooga, mida praktiseerin juba mitu aastat igapäevaselt.

Minu teadlik joogatee algas füüsilisest osast ehk joogaasendidest. Ajapikku lisandusid joogaasenditele ka teised praktikad – hingamisharjutused, meditatsioon, mantrad, mudrad ning eelkõige teadlikkus kõigest sellest, mida ja kuidas ma teen. Pidevalt kasvas soov teada ja kogeda veel rohkem. Lugesin, käisin loengutel, kuulasin ja vaatasin sadu tunde erinevaid joogaõpetajaid. Ja samal ajal uurisin ja katsetasin, et kas see on tõesti nii. Võin öelda, et olen erinevatelt õpetajatelt ja koolitajatelt väga palju õppinud. Kõige rohkem olen õppinud Elult ja Looduselt. Jälgides ja uurides ning katsetades. Tasapisi on piir nö elu ja jooga vahel kadunud. Võtan iga oma toimetust kui võimalust praktiseerida joogat – teadlikku tegevust suurema ühenduse saavutamiseks. Ja seeläbi pakub jooga tohutult võimalusi inimesena areneda ning Elu sügavusi kogeda. Elades joogas on iga hetk uudne ja imeline.

Toon välja üksnes mõned mind kui joogaõpetajat kõige enam mõjutanud sündmustest.

  • 2021. aastal läbisin Arhanta Yoga rasedate joogaõpetaja kursuse
  • 2021. aastal lõpetasin laste joogaõpetaja kursuse “Peaceful Babes” (vanusele 2-17)
  • 2020. aastal omandasin joogaõpetaja tunnistuse Guatemala Kula Collective joogakoolis ja sellest ajast annan ka joogatunde.
  • 2017-2021 olen saanud Babaji Kriya jooga I – III astme pühenduse.
  • 2016-2018 olen läbinud Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • 2015. aastal osalesin Sami Mälkia Pranayama koolitusel
  • Olen käinud joogalikel plaverännakutel Indias, Mauritiusel ja Tais.

Enne jooga õpetamist töötasin juristina. Oman õigusteaduse magistrikraadi Tartu ülikoolist ning mitmeaastast erialast töökogemust politseis ja kohtusüsteemis. Töötades kriminaalõiguse valdkonnas nägin elu karmimat ja tumedamat poolt, õnnetust ja sügavaid kannatusi. See on ka üks olulisi põhjuseid, miks soovin maailma helgust, õnne ja armastust juurde luua. Aidata inimestel oma elu uueks ja õnnelikumaks luua.

Aie joogas jagan kõiki neid taipamisi ja kogemusi, mida olen omandanud oma jooga teel – nii teoreetilisi kui väga praktilisi. Soovin õpetada joogat, mis viib harmooniasse nii füüsilise, hingelise kui vaimse tasandi. Aie jooga põhineb eelkõige kirja hatha jooga põhimõtetel, dharmal ja minu enda joogakogemusel. Aie jooga tunnid õpetavad olema ühenduses oma kehaga, hingega, vaimuga ja loodusega ehk kogu selle Eluga siin, selles hetkes.

Uudiskiri

Pane ennast kirja, kui soovid saada Aie jooga uudiskirja uutest sündmustest ja põnevast infost. Kiri ilmub ligikaudu kord kuus.