Aie jooga

“Elu õitseb Õnne sees.

Mina selle taga, Valguses.

Loon tõelises Armastuses. “

Aie jooga

Aie joogat loob:

Kerli Aie Moora, 32- aastane kahe lapse ema, abikaasa, naine ja õnnelik maailma elanik.

Olen terve elu armastanud keha teadlikku liigutamist ning seeläbi praktilist õppimist ja kogemist. Alustasin tantsutundidega juba väikese lapsena ning mõne pausiga kulges tantsijatee kuni 26-eluaastani, mil jäin ootama oma esimest last. Paralleelselt tantsimisega hakkasin keskkoolis olles käima ka joogatundides. Tasapisi avastasin, et keha liigutamine saab olla veel midagi sügavamat. Aja jooksul olen praktiseerinud mitmeid erinevaid joogastiile nagu Kundalini jooga, Ashtanga jooga, Yin jooga, Hatha jooga. Olen otsinud endale kõige sobivamat joogastiili – sellist, mis ühendaks minu jaoks kõige praktilisemal ja arusaadavamal moel füüsilise ja vaimse. Olen otsinud joogat, mis oleks võimalikult avar ja piisavalt sügav. Kõige enam vastas minu vajadustele Babaji krija jooga, mida praktiseerin juba mitu aastat igapäevaselt.

Nagu enamikel teistel, algas ka minu joogatee füüsilisest ehk joogaasendidest. Ajapikku lisandusid joogaasenditele ka teised praktikad – hingamisharjutused, meditatsioon, mantrad, mudrad ning eelkõige teadlikkus kõigest sellest, mida ja kuidas ma teen. Pidevalt kasvas soov teada ja kogeda veel rohkem. Lugesin, käisin loengutel, kuulasin ja vaatasin sadu tunde erinevaid joogaõpetajaid. Ja samal ajal uurisin ja katsetasin, et kas see on tõesti nii. Võin öelda, et olen erinevatelt õpetajatelt ja koolitajatelt väga palju õppinud, aga kõige rohkem olen õppinud Elult ja Looduselt. Jälgides ja uurides ning katsetades. Tasapisi on piir nö elu ja jooga vahel kadunud. Võtan iga oma toimetust kui võimalust praktiseerida joogat – teadlikku tegevust suurema ühenduse saavutamiseks. Ja seeläbi pakub jooga tohutult võimalusi inimesena areneda ning Elu sügavusi kogeda. Elades joogas on iga hetk ime.

Toon välja üksnes mõned mind kui joogaõpetajat kõige enam mõjutanud sündmustest.

  • 2021. aastal läbisin Arhanta Yoga rasedate joogaõpetaja kursuse
  • 2021. aastal lõpetasin laste joogaõpetaja kursuse “Peaceful Babes” (vanusele 2-17)
  • 2020. aastal omandasin joogaõpetaja tunnistuse Guatemala Kula Collective joogakoolis ja sellest ajast annan ka joogatunde.
  • 2017-2021 olen saanud Babaji Kriya jooga I – III astme pühenduse.
  • 2016-2018 olen läbinud Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • 2015. aastal osalesin Sami Mälkia Pranayama koolitusel
  • Olen käinud joogalikel plaverännakutel Indias, Mauritiusel ja Tais.

Enne jooga õpetamist töötasin juristina. Oman õigusteaduse magistrikraadi Tartu ülikoolist ning mitmeaastast erialast töökogemust. Niiet Tõe ja Õiguse otsimine on minu teekond – ühel või teisel moel. Olen mõistnud, et kui miski on päriselt Õige, siis see teeb õnnelikumaks. Kui mitte, on see midagi muud.

Aie joogas jagan kõiki neid taipamisi ja kogemusi, mida olen omandanud oma jooga teel – nii teoreetilisi kui väga praktilisi. Soovin õpetada joogat, mis viib õitsengusse nii füüsilisel, hingelisel kui vaimsel tasandil. Aie jooga põhineb eelkõige kirja hatha jooga põhimõtetel, dharmal ja minu enda joogakogemusel. Aie jooga tunnid õpetavad olema ühenduses oma kehaga, hingega, vaimuga ja loodusega ehk kogu selle eluga siin, mis on antud meile nautimiseks.

Aie jooga eesmärk on olla tõelises ühenduses iseendaga ning seeläbi kogu olemasolevaga. Et olla oma Elus Õnnelik.

Uudiskiri

Pane ennast kirja, kui soovid saada Aie jooga uudiskirja uutest sündmustest ja põnevast infost. Kiri ilmub ligikaudu kord kuus.