Aie jooga

Olen Kerli Moora, siin eelkõige joogaõpetaja, õnnestava elu koolitaja ja ettevõtja. Olen ka abikaasa, ema, perenaine, sõbranna ja naine – oma Õnne looja. Aie jooga on minu viis jagada joogat, sealhulgas seostades joogat ka igapäevaste tegevuste ja väljakutsetega, samas jätta alles jooga sügavus ja pühadus

Aie jooga kurused ja õpetused on kantud armastusest, krija hatha jooga praktikatest ning kõigist nendest imelistest õpetustest, mida Elu mulle veel pakub.

Minu lugu jooga juurde jõudmisest:

Olen terve elu armastanud keha teadlikku liigutamist ning seeläbi praktilist õppimist ja kogemist. Alustasin tantsutundidega juba väikese lapsena ning mõne pausiga kulges tantsijatee kuni 26-eluaastani, mil jäin ootama oma esimest last. Paralleelselt tantsimisega hakkasin juba keskkooli ajal käima ka joogatundides. Tasapisi avastasin, et keha liigutamine saab olla veel midagi sügavamat. Aja jooksul olen praktiseerinud mitmeid erinevaid joogastiile nagu Kundalini jooga, Ashtanga jooga, Yin jooga, Hatha jooga. Olen otsinud endale kõige sobivamat joogastiili – sellist, mis ühendaks minu jaoks kõige praktilisemal ja arusaadavamal moel füüsilise ja vaimse. Olen otsinud joogat, mis oleks võimalikult avar ja piisavalt sügav. Kõige enam vastas minu vajadustele Babaji krija jooga, mida praktiseerin juba mitu aastat igapäevaselt.

Minu teadlik joogatee algas füüsilisest osast ehk joogaasendidest. Ajapikku lisandusid joogaasenditele ka teised praktikad – hingamisharjutused, meditatsioon, mantrad, mudrad ning eelkõige teadlikkus kõigest sellest, mida ja kuidas ma teen. Pidevalt kasvas soov teada ja kogeda veel rohkem. Lugesin, käisin loengutel, kuulasin ja vaatasin sadu tunde erinevaid joogaõpetajaid. Ja samal ajal uurisin ja katsetasin, et kas see on tõesti nii. Võin öelda, et olen erinevatelt õpetajatelt ja koolitajatelt väga palju õppinud. Kõige rohkem olen õppinud Elult ja Looduselt. Jälgides ja uurides ning katsetades. Tasapisi on piir nö elu ja jooga vahel kadunud. Võtan iga oma toimetust kui võimalust praktiseerida joogat – teadlikku tegevust suurema kohalolu ja ühenduse saavutamiseks. Ja seeläbi pakub jooga tohutult võimalusi inimesena areneda ning Elu sügavusi kogeda. Elades joogas on iga hetk uudne ja imeline.

Toon välja üksnes mõned mind kui joogaõpetajat kõige enam mõjutanud sündmustest.

  • 2022 läbisin Arhanta Yoga ajurveeda kursuse
  • 2021 osalesin Arhanta Yoga rasedate joogaõpetaja kursusel ja laste joogaõpetaja kursusel “Peaceful Babes” (vanusele 2-17)
  • 2020 omandasin joogaõpetaja tunnistuse Guatemala Kula Collective joogakoolis ja sellest ajast annan ka joogatunde.
  • 2017-2021 olen saanud Babaji Kriya jooga I – III astme pühenduse.
  • 2016-2018 olen läbinud Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • 2015 osalesin Sami Mälkia Pranayama koolitusel
  • Olen käinud joogalikel plaverännakutel Indias, Mauritiusel ja Tais.

Enne jooga õpetamist töötasin juristina. Oman õigusteaduse magistrikraadi Tartu ülikoolist ning mitmeaastast erialast töökogemust politseis ja kohtusüsteemis. Töötades kriminaalõiguse valdkonnas nägin elu karmimat ja tumedamat poolt, õnnetust ja sügavaid kannatusi. See on ka üks olulisi põhjuseid, miks soovin helgust, õnne ja armastust suurendavaid õpetusi jagada. Aidata inimestel oma eluväljakutsetega silmitsi seista ning võitjana väljudes luua oma elu uueks ja õnnelikumaks.

Aie joogas jagan kõiki neid taipamisi ja kogemusi, mida olen omandanud oma jooga teel – nii teoreetilisi kui väga praktilisi. Soovin õpetada joogat, mis viib harmooniasse nii füüsilise, hingelise kui vaimse tasandi. Aie jooga põhineb eelkõige kirja hatha jooga põhimõtetel, dharmal ja minu enda joogakogemusel. Aie jooga tunnid õpetavad olema ühenduses oma kehaga, hingega, vaimuga ja loodusega ehk kogu selle Eluga siin, selles hetkes. Ja looma selle Elu tõeliselt Õnnelikuks. Nii väga praktiliselt kui väga vaimselt.