Juhendaja Kerli Aie

Tere!

Minu nimi on Kerli Aie. Olen kogu elu armastanud keha teadlikku liigutamist. Aastaid tegelesin tantsimisega. Keskkooli ajal käisin lisaks tantsutrennile ühes Tartu spordiklubis ning juhuse tahtel sattusin seal joogasse. Miski võlus mind joogas koheselt. Joogaga tegelemine andis mu füüsilisele kehale nõtkuse ja paindlikkuse, mis kulus igati ära ka tantsutrennis.

Jooga andis mulle aga midagi veel ilusamat kui graatsilise keha. Jooga muutis sügavamaks ja teadlikumaks seda, kuidas ma elu kogen. Ja mida rohkem ma joogasse süvenesin, seda suuremaks kasvas muutus. Ja see muutus meeldis mulle. Hakkasin käima erinevates joogatundides ja uurima ka sügavamat filosoofiat joogaasendite taga. Leidsin lõputult paeluva kirjelduse maailmast, mis kontrollides ühtis tõesti tegeliku kogemusega. Polnud tegelikult midagi müstilist, kõik joogaga seotud teadmine oli ainult üdini praktiline. Mida rohkem ma erinevate õpetajate juures joogat õppisin, seda rohkem sain aru, et tegelikult on ainult üks jooga. Ja tohutu hulk erinevaid viise seda kirjeldada. Sain aru, et jooga on õpetus elust ja elamisest. Minu jaoks võttis kogu varem õpitu kokku ja lisas veel palju olulist just krija jooga, mida ma ka praegu igapäevaselt praktiseerin. Ja mis on alguseks minu õpetatavatele joogatundidele. 

Ajapikku on minu isiklikku joogapraktikasse lisaks asenditele tulnud ka hingamistehnikad, keskendumine, meditatsioon, mantrad, karma jooga, bhakti. Ühel hetkel sai joogast minu teadlik viis elu uurida ja elada. Mida rohkem elan ma oma elu joogalike põhimõtete järgi, seda ilusam mu elu on. Ning mul on siiras soov jooga ilu teistega jagada.

Jagan aja jooksul kogunenud ja pidevalt omandatavaid joogatarkusi mulle omasel viisil ja seda viisi nimetan ma oma nime järgi Aie joogaks. Aie on nimi, mille ma ise endale panin. Juba väga väikese lapsena. 

  • 2020. aastal omandasin rahvusvaheliselt tunnustatud joogaõpetaja tunnistuse Kula Collective joogakoolis
  • 2016-2020 olen käinud mitmel joogalikul palverännakul Indias, Tais ja Mauritiusel.
  • 2019 sain reiki I astme pühenduse
  • 2017-2018 olen saanud Babaji Krija jooga I ja II astme pühenduse
  • 2016-2018 läbisin Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • Hetkel praktiseerin Babaji Krija jooga põhimõtete järgi. Varasemalt olen harjutanud ka Kundalini joogat, Ashtanga joogat, Yin joogat, Hatha joogat. Lisaks olen läbinud mitmeid erinevaid joogaga seotud koolitusi Eesti ja välismaa õpetajate juhendamisel. 
  • oman Tartu ülikoolist magistrikraadi õigusteaduses

Kui soovid minu kohta rohkem teada, oled oodatud lugema minu blogi ÖöLiblikas